Ovládněte Divoký západ: Tipy a triky pro Red Dead Redemption 2

Nastavení grafiky pro plynulejší hru

Red Dead Redemption 2 je bezpochyby nádherná hra, ale pro dosažení plynulého zážitku, obzvláště na slabších sestavách, je potřeba trochu poladit nastavení grafiky. Nejdříve se zaměřte na rozlišení. Nižší rozlišení znamená menší zátěž pro vaši grafickou kartu a tím pádem více snímků za sekundu. Experimentujte s nastavením textur, stínů a vyhlazování hran. Snížení detailů u těchto aspektů může výrazně zlepšit plynulost, aniž by to mělo drastický dopad na vizuální stránku hry. Vypnutí efektů, jako je motion blur a depth of field, vám také může přidat pár snímků za sekundu. Nezapomeňte na nastavení snímkové frekvence. Pokud váš hardware nezvládá plynulých 60 FPS, zkuste snížit snímkovou frekvenci na 30 FPS. I když to znamená o něco méně plynulý obraz, stále je to lepší než trhaná a pomalá hra. Nebojte se experimentovat s různými kombinacemi nastavení, dokud nenajdete tu optimální pro váš počítač.

Využití grafické karty pro lepší vizuál

Red Dead Redemption 2 je vizuálně ohromující hra, ale abyste z ní dostali to nejlepší, potřebujete výkonnou grafickou kartu. Moderní grafické karty zvládají pokročilé grafické efekty, které hru dělají realističtější a detailnější. Mluvíme o efektech jako ambient occlusion, teselace nebo HDR. Tyto technologie přidávají hloubku stínům, detailům prostředí a realistickému podání světla.

Výkonná grafická karta vám také umožní hrát hru ve vyšším rozlišení, jako je 1440p nebo dokonce 4K. Vyšší rozlišení znamená ostřejší obraz s více detaily, což je patrné zejména na velkých obrazovkách. Kromě rozlišení je důležitý i počet snímků za sekundu (FPS). Vysoký FPS zaručuje plynulejší a responzivnější hraní, což je důležité zejména u akčních scén.

Při výběru grafické karty pro Red Dead Redemption 2 se zaměřte na modely s dostatečnou pamětí VRAM, ideálně 6 GB a více. Důležitý je i výkon grafického čipu. Pro hraní v rozlišení 1080p postačí grafické karty jako NVIDIA GeForce GTX 1660 Super nebo AMD Radeon RX 5700. Pro hraní ve 4K už budete potřebovat výkonnější modely jako NVIDIA GeForce RTX 3070 nebo AMD Radeon RX 6800. Nezapomeňte, že grafická karta je jen jedna část skládačky. Pro optimální výkon je důležitý i výkonný procesor a dostatek operační paměti RAM.

Optimalizace nastavení ovladače

Hra Red Dead Redemption 2 nabízí komplexní a pohlcující herní zážitek, který je ještě lepší s optimálním nastavením ovladače. Pro začátek se zaměřte na citlivost míření. Pokud máte problém s přesností, snižte citlivost v nastavení hry. Naopak, pokud potřebujete rychlejší reakce, zvyšte ji. Nebojte se experimentovat a najít si tu nejvhodnější úroveň.

Dále zvažte úpravu akcelerace a mrtvé zóny ovladače. Akcelerace ovlivňuje, jak rychle se kurzor pohybuje v závislosti na tom, jak moc vychýlíte analogovou páčku. Nižší hodnota zajistí plynulejší a kontrolovanější míření. Mrtvá zóna určuje, jak moc musíte vychýlit páčku, než se kurzor začne pohybovat. Nastavení mrtvé zóny vám pomůže eliminovat nežádoucí pohyb kurzoru, když se ovladače nedotýkáte.

V neposlední řadě se seznamte s možnostmi vlastního přiřazení tlačítek. Red Dead Redemption 2 umožňuje upravit si rozložení tlačítek podle vašich preferencí. Pokud vám nevyhovuje výchozí nastavení, neváhejte si ho upravit tak, aby vám co nejlépe sedělo. Nezapomeňte si také projít nastavení asistentů míření, které vám můžou usnadnit míření na cíl.

Výhody hraní s myší a klávesnicí

Hraní Red Dead Redemption 2 s myší a klávesnicí přináší oproti ovladači řadu výhod, obzvláště v oblasti přesnosti a rychlosti reakcí. Ovládání pohybu myší umožňuje plynulejší a preciznější míření, což oceníte především při přestřelkách. Jemné pohyby myši vám dávají navrch v soubojích na dálku i při lovu zvěře. Klávesnice zase nabízí větší flexibilitu při mapování tlačítek a zkratek, čímž si můžete přizpůsobit ovládání na míru svému hernímu stylu. Rychlé přepínání mezi zbraněmi, předměty a interakcemi je s klávesnicí intuitivnější a efektivnější. Pro hráče zvyklé na střílečky z pohledu první osoby bude přechod na myš a klávesnici přirozenější a umožní jim plně využít své reflexy a strategické myšlení.

Využití sluchátek pro prostorový zvuk

V Red Dead Redemption 2 hraje zvuk zásadní roli pro vtažení do hry a pro herní zážitek. Sluchátka s podporou prostorového zvuku vám pomohou lépe se ponořit do atmosféry Divokého západu a získat taktickou výhodu. Uslyšíte každý krok vašeho koně, šustot listí ve větru i vzdálené výstřely nepřátel. To vám umožní přesněji lokalizovat nepřátele, ať už se skrývají v hustém lese nebo se plíží za vámin ve městě.

Herní prostředí ožívá díky prostorovému zvuku, který vás obklopí realistickými zvuky. Uslyšíte hudbu z nedalekého saloonu, štěkot psů, volání ptáků i konverzaci obyvatel měst. To vše přispívá k uvěřitelnosti herního světa a umožňuje vám vychutnat si detaily, které byste jinak mohli minout. Při přestřelkách vám prostorový zvuk pomůže určit směr, odkud se na vás střílí, a lépe se tak krýt a reagovat na útoky. Zvuk se stává vaším šestým smyslem a pomáhá vám přežít v drsném světě Red Dead Redemption 2.

Nahrávání a sdílení herních klipů

Red Dead Redemption 2 nabízí úchvatný svět plný detailů a nezapomenutelných momentů. Abyste se o ně mohli podělit s přáteli nebo si je jen tak uchovali na památku, hra nabízí několik možností nahrávání a sdílení vašich herních klipů.

Nejjednodušší způsob, jak zachytit screenshot, je stisknout tlačítko Share na ovladači PlayStation 4 nebo tlačítko Xbox na ovladači Xbox One. Pro nahrání videa pak stačí podržet stejné tlačítko. Délku nahrávaného klipu si můžete nastavit v menu hry.

Pro pokročilejší možnosti nahrávání je tu režim Rockstar Editor. Ten vám umožní detailně upravovat vaše klipy, přidávat hudbu, filtry a další efekty. Můžete tak vytvářet filmově působivá videa, která posunou vaše herní zážitky na novou úroveň.

Hotové screenshoty a videa najdete v galerii v menu hry. Odtud je můžete snadno sdílet na sociálních sítích, posílat přátelům nebo nahrávat na YouTube.

Modifikace pro Red Dead Redemption 2

Svět Red Dead Redemption 2 je obrovský a plný možností. Někdy ale i ten nejzkušenější kovboj potřebuje trochu pomoct. Právě tady přichází na řadu modifikace. Modifikace, zkráceně "mody", jsou úpravy hry vytvořené fanoušky, které můžou změnit herní zážitek. Ať už chcete vylepšit grafiku, přidat nové mise nebo si jen tak užít trochu legrace, existuje modifikace pro vás.

Než se ale pustíte do instalování, je důležité si uvědomit pár věcí. Většina modifikací je určena pro PC verzi hry. Používání modifikací online může vést k zablokování vašeho účtu. Vždy si zálohujte své herní soubory, abyste předešli jejich ztrátě.

Mezi nejoblíbenější modifikace patří ty, které vylepšují grafiku hry. Můžete tak docílit realističtějšího osvětlení, detailnějších textur a plynulejšího zážitku. Další užitečné modifikace vám můžou usnadnit život ve hře. Co takhle mapa, která zobrazuje všechny důležité body, nebo možnost teleportovat se na libovolné místo?

Pro dobrodružné povahy existují modifikace, které přidávají do hry nové mise, postavy a dokonce i celá rozšíření. A pokud si chcete jen tak trochu zablbnout, existují modifikace, které vám dají nadlidskou sílu, nekonečné množství munice nebo promění všechny postavy ve hře na klauny.

Výběr je obrovský a záleží jen na vás, jak si svůj zážitek z Red Dead Redemption 2 upravíte. Nebojte se experimentovat a objevovat nové možnosti, které vám modifikace nabízí.

Vliv hardwaru na výkon hry

Red Dead Redemption 2 je vizuálně ohromující hra, která klade vysoké nároky na hardware. Abyste si ji užili v plné kráse a plynulosti, je potřeba mít dostatečně výkonný počítač.

Nejdůležitější komponentou je grafická karta. Pro hraní v rozlišení 1080p a s detaily nastavenými na vysokou úroveň budete potřebovat alespoň grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1060 nebo AMD Radeon RX 580. Pokud chcete hrát ve 4K rozlišení, budete potřebovat mnohem výkonnější grafickou kartu, jako je NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti nebo AMD Radeon RX 6800 XT.

Dalším důležitým komponentem je procesor. Red Dead Redemption 2 je náročná hra na procesor a pro plynulý chod budete potřebovat alespoň čtyřjádrový procesor s frekvencí 3 GHz. Pro hraní ve 4K rozlišení se doporučuje šestijádrový nebo osmijádrový procesor.

Důležitá je také operační paměť RAM. Pro hraní Red Dead Redemption 2 budete potřebovat alespoň 8 GB RAM. Pro plynulejší chod a hraní ve vyšších rozlišeních se doporučuje 16 GB RAM.

V neposlední řadě je důležitý i pevný disk. Red Dead Redemption 2 vyžaduje pro instalaci více než 100 GB volného místa na disku. Pro rychlejší načítání hry se doporučuje nainstalovat hru na SSD disk.

Optimalizací nastavení grafiky v menu hry můžete dosáhnout plynulejšího hraní i na méně výkonném hardwaru.

Doporučené systémové požadavky

Pro nerušený zážitek z drsného světa Red Dead Redemption 2 a všech jeho detailů, je potřeba mít počítač s dostatečným výkonem. Nejde jen o plynulý chod hry, ale i o to, abyste si užili nádhernou grafiku, kterou Rockstar Games proslul.

Minimální požadavky:

 • Operační systém: Windows 7 - Service Pack 1 (6.1.7601)
 • Procesor: Intel Core i5-2500K / AMD FX-6300
 • Paměť RAM: 8 GB
 • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 770 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB
 • Místo na disku: 150 GB
 • Zvuková karta: kompatibilní s DirectX

Doporučené požadavky:

 • Operační systém: Windows 10 - April 2018 Update (v1803)
 • Procesor: Intel Core i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X
 • Paměť RAM: 12 GB
 • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB
 • Místo na disku: 150 GB
 • Zvuková karta: kompatibilní s DirectX

S doporučenými parametry si hru užijete na vyšší detaily a s plynulejším frameratem. Nezapomeňte, že se jedná o náročnou hru a i na silnějších sestavách se můžou vyskytnout propady FPS v náročných scénách. Před koupí si proto raději zkontrolujte, zda vaše sestava splňuje alespoň minimální požadavky.

Řešení běžných technických problémů

Hra Red Dead Redemption 2 je úžasný zážitek, ale i ten nejzkušenější kovboj se může setkat s technickými potížemi. Než se vydáte za Rockstar Games, zkuste pár triků. Máte problém s nízkou snímkovou frekvencí? Zkuste snížit grafické nastavení, obzvlášť náročné jsou stíny a odrazy. Někdy pomůže i aktualizace ovladačů grafické karty. Hra padá? Zkontrolujte, zda máte dostatek volného místa na disku a zda máte nainstalované nejnovější aktualizace hry. Často pomůže i restart počítače nebo konzole. Zvuk se zasekává nebo je nekvalitní? Ujistěte se, že máte správně nastavené zvukové zařízení a že používáte aktuální ovladače. Problém může být i v připojení k internetu, zkuste restartovat router. Pokud se setkáváte s chybovými hláškami, poznamenejte si jejich kód a hledejte řešení na oficiálním fóru hry nebo na Redditu. Často tam najdete rady od ostatních hráčů nebo i vývojářů. Nebojte se experimentovat s nastavením grafiky a zvuku, abyste našli optimální konfiguraci pro váš počítač nebo konzoli.

Komunita a online fóra pro pomoc

Hledáš parťáky na lov legendárních zvířat nebo radu, jak zdolat ten jeden otravný úkol? Nezoufej, kovboji, nejsi na to sám! Komunita hráčů Red Dead Redemption 2 je obrovská a vždycky ochotná podat pomocnou ruku. Ať už jsi ostřílený pistolník, nebo teprve začátečník, existuje spousta míst online, kde můžeš najít pomoc, tipy a triky a dokonce i nové přátele do party.

Skvělým začátkem jsou oficiální fóra Rockstar Games. Najdeš tu sekce věnované Red Dead Redemption 2, kde se hráči dělí o své poznatky, řeší problémy a organizují společné akce. Neboj se zapojit do diskuzí, klást otázky a sdílet své vlastní tipy.

Další zastávkou by ti neměly uniknout fanouškovské weby a fóra. Existuje jich nespočet, ať už se zaměřují na herní mechaniky, sběratelství, nebo třeba na sdílení těch nejkrásnějších screenshotů z Divokého západu. Stačí zadat do vyhledávače "Red Dead Redemption 2 forum" a určitě narazíš na komunitu, která ti sedne.

A nesmíme zapomenout ani na sociální sítě! Facebookové skupiny jako "Red Dead Redemption 2 Česko a Slovensko" nebo "RDR2 Tipy a Triky" jsou plné nadšených hráčů, kteří ti rádi poradí s čímkoliv, co tě ve hře trápí. Navíc tu můžeš narazit na zajímavé diskuze, ankety a soutěže.

Tak neváhej a vydej se do světa online komunity Red Dead Redemption 2. Nejenže se ti dostane pomoci s herními výzvami, ale také se můžeš seznámit s lidmi, kteří sdílí tvou vášeň pro tento úchvatný herní svět.