Aplikace pro focení – Víte, jaké jsou ty nejoblíbenější?

Současné mobilní telefony slouží nejenom k vyřizování hovorů a k psaní zpráv. Díky patřičné výbavě se stávají přínosným pomocníkem při pořizování fotografií. Některé fotoaparáty svou kvalitou a možnostmi předčí dokonce klasické fotografické přístroje. A právě v této oblasti by se Vám určitě hodilo několik tipů na aplikace pro focení.

Bezplatné i placené aplikace pro focení

Ať už používáte jakoukoliv mobilní platformu pak vězte, že dostupné jsou jak aplikace poskytované zdarma, tak ty placené. Je pravdou, že když vyžadujete možnosti a funkce při focení, vždy si musíte za aplikace na focení připlatit. O tom není žádných pochyb. Na druhou stranu ale získáte nástroje, které Vám standardní výchozí aplikace pro focení jenom stěží nabídnou.

Seznam oblíbených aplikací

Mezi prověřené aplikace umísťující se na předních pozicích žebříčků s jistotou patří Camera+. Ta nabízí novou úroveň pořizování snímků a videí. K dispozici jsou široká nastavení, RAW editor, možnost upravení výsledné expozice, vyvážení bílé, ale také ladění dalších hodnot. S pomocí této aplikace pro focení se můžete stát téměř profesionály.

Se spoustou nejrůznějších ocenění se prezentuje i aplikace Halide. Tu lze ovládat rychle za pomoci gest. Manuální nastavení je více než bohaté a zároveň získáte spoustu přidružených nástrojů. Když s takovou aplikací vyrazíte na focení do přírody, stáhnete si Shazam, nasadíte sluchátka a můžete se věnovat pořizování nových snímků.

Jestliže toužíte po skutečně profesionálním produktu určeném pro kreativce a fotografické nadšence, můžete sáhnout po aplikaci ProCamera. Tento software vznikl od fotografů pro fotografy, což také o mnohé vypovídá. Za příplatek lze získat dodatečné prémiové funkce navíc.

A jaké další aplikace na focení můžete vyzkoušet třeba na mobilních telefonech iPhone, které jsou pro focení jako stvořené? Zde je seznam těch nejpopulárnějších.

  • DLSR Camera
  • Camera Plus Pro
  • ProCam a jiné

Mnohé z nich se samozřejmě dočkaly pokračování v podobě nových verzí přinášejících řadu novinek a doplňujících funkcí.

Publikováno: 25. 09. 2020

Kategorie: Aplikace

Autor: BohumilHrabal

Tagy: aplikace na focení | Camera+ | focení | Halide | ProCamera