Google Pixel 5 je mobilní telefon přímo do Googlu

Společnost Google není jen vývojářem jednoho z nejznámějších mobilních operačních systémů Android. Už nějaký ten čas zásobuje zákazníky také vlastními mobilními telefony označovanými jako Google Pixel. Ty pochopitelně získávají prvenství, co týče prvotních aktualizací Androidu a dostává se jim i mnohých dalších benefitů. My se nyní zaměříme na model Google Pixel 5.

Čím překvapí tento mobilní telefon?

S telefony této značky se obvykle pojila vyšší cena, která byla pochopitelně spjata i s vyšším výkonem. Model Google Pixel 5 však z této řady do jisté míry vystupuje. Jako by se společnost snažila udělat své mobilní telefony ještě dostupnější, a to právě skrze střední třídu.

Dokazuje to použitý procesor Snapdragon 765G. Ten rozhodně nepředstavuje to nejlepší na trhu, jako nabízí kupříkladu Samsung Galaxy S20. V kombinaci s 8 GB operační paměti a 128 GB uložištěm v základu jde však o velice zajímavou sestavu. Pixel 5 dosahuje velice příjemné velikosti 6“. Kvalitní OLED displej nabízí Full HD rozlišení a podporu 90 Hz. Příjemná je menší tloušťka telefonu 8 mm, hmotnost jenom 151 g, kapacita baterie 4 080 mAh a čtečka otisku prstů v zadní části. Snad pouze tento prvek může být pro některé uživatele trochu nešikovný, jiným bude zase vyhovovat.

Google Pixel 5 umí krásně fotit

Mobilní telefon Google Pixel 5 sází v mnoha ohledech na jistotu. Dokazuje to například hlavní fotoaparát se senzorem 12,2 MPx. Jeho světelnost je f/1,7. Širokoúhlý snímač nabízí rozlišení 16 MPx. Omezovat se nebudete ani při tvorbě videí. Ta mohou dosahovat kvality 4K. Součástí této fotografické výbavy jsou pochopitelně i další přidružené funkce a rozšíření, která jsou pro telefony od společnosti Google naprosto vlastní.

Pokud tedy patříte k milovníkům operačního systému Android, s nadšením využíváte řadu služeb Google a dáváte přednost jejich propracované integraci do samotného telefonu, je to jasné. Google Pixel 5 může oslovit právě Vás.

Publikováno: 25. 09. 2020

Kategorie: Telefony

Autor: BohumilHrabal

Tagy: Google Pixel | Google Pixel 5 | mobilní telefon | mobilní telefon Google