iPhone SE druhé generace se v mnoha ohledech zlepšil

Mobilní telefony společnosti Apple jsou populární po celém světě a také mezi uživateli v České republice. Když se vysloví pojen iPhone SE, každého ihned popadne nostalgie. Právě první generace přišla v roce 2017 a svým vzhledem připomněla nesmrtelný design těchto mobilních telefonů. Od té doby uplynuly celkem tři roky a tento model se dočkal svého nástupce v podání druhé generace. A ta je opět připravena uspokojit masy uživatelů.

Zvětšuje se displej i výkon

iPhone SE druhé generace tak trochu povyrostl, zároveň však splňuje to, co jeho předchůdce. Poskytuje milovníkům technologií Apple a operačního systému iOS dostatečně skladné mobilní zařízení. Důkazem toho je displej Retina o velikosti 4,7“. Telefon se díky němu pyšní velice kompaktními rozměry 138,4 x 67,3 x 7,3 mm. Hmotnost je pouhých 143 g.

Velikost pochopitelně není tím jediným, co u iPhone SE druhé generace povyrostlo. Časové období tří let je poměrně dlouhé, takže přišel i skok z čipu A9 na čip A13 Bionic. Konstrukce s hliníkem je doplněna o tradiční Touch ID a mimo jiné přichází i s voděodolností po dobu třiceti minut v hloubce až jednoho metru, čemuž odpovídá krytí IP67.

iPhone SE umí také dobře fotit

Když se budete zajímat o mobilní telefon iPhone SE druhé generace, posunete se kupředu nejenom v rámci HD rozlišení displeje, kontrastního poměru 1 400:1 a maximálního jasu 625 nitů. Čeká Vás i lepší fotografická výbava. Jeden fotoaparát 12 MPx s širokoúhlým objektivem má clonu ƒ/1,8. Nabízí optickou stabilizaci obrazu a portrétní režim. Přední kamera naopak posílila na 7 MPx a tím pádem se zlepšila také kvalita pořizovaného videa na obou stranách.

iPhone SE druhé generace zkrátka vykročil tím správným směrem a přinesl zase něco navíc. To vše v kombinaci s velice přijatelnou cenou, jak už to u řady SE bývá zvykem. Upgrade z první generace tedy stojí rozhodně za to.

Publikováno: 23. 09. 2020

Kategorie: Telefony

Autor: BohumilHrabal

Tagy: iPhone | iPhone SE | iPhone SE druhé generace | iPhone SE II. generace | telefon iPhone