Mapy a navigace, které se Vám rozhodně neztratí

Mobilní telefony se staly našimi každodenními pomocníky nejenom při vyřizování hovorů a zpráv, ale také v rámci dalších činností. Typickým příkladem je pracovní cesta, dovolená či výlet na konkrétní místo. V takovým okamžik jistě oceníte mapy a navigace, které by Vás dovedly do toho správného cíle. Pojďte se s námi podívat na ty největší pomocníky v této oblasti.

Mapy.cz patří k oblíbeným aplikacím

Mapy.cz jistě není třeba komukoliv zdlouhavě představovat. Tyto mapy a navigace jsou známy ze stolních počítačů. V posledních měsících však došlo k výraznému posunu také mobilní stejnojmenné aplikace. Ta je díky offline mapám schopna pracovat bez připojení k internetu. Její výhodou je propojení klasických a turistických map, včetně cyklostezek, takže užití nachází více než dost. Zobrazit si můžete oblíbené body zájmu, a dokonce nechybí ani funkce Stopař, s níž zaznamenáte své sportovní a turistické aktivity.

Mapy a navigace v podání Google Maps

Dalším úspěšným favoritem v segmentu mapy a navigace pro chytré telefony je aplikace Google Maps. I v jejím případě existuje počítačová verze. Ta mobilní je úzce spojena s Google účtem, a kromě plánovače tras se stává vhodným průvodcem v oblasti restaurací, zábavy, obchodů a jiných zajímavých míst. Jednou z hlavních přednostní Google Maps je určitě možnost sledovat dopravní situaci na trase v reálném čase.

Další mapoví pomocníci při cestování

Dvě výše uvedené aplikace nejsou pochopitelně tím jediným, avšak tvoří dobrý základ pro kvalitní navigace do mobilu. Dále lze jmenovat například mapy od společnosti Apple nebo aplikaci Waze s ještě propracovanějšími informacemi. Třeba v podání upozornění na policejní hlídky. Na cestách Vám pomůže také aplikace Maps.me. Ať už použijete mapy a navigace jakéhokoliv typu, jistě Vás zavedou na místa, která si zaslouží zvěčnit. Takové zážitky pak můžete prezentovat například prostřednictvím mobilní aplikace Instagram. Ta je pro podobné účely skutečně jako stvořená. Vyzkoušejte to si to sami.

Publikováno: 06. 09. 2020

Kategorie: Aplikace

Autor: BohumilHrabal

Tagy: Apple Maps | Google Maps | mapy | mapy a navigace | Mapy.cz | navigace | Waze