Mobilní komunikátory – Víte, jaké můžete použít?

Jedním z účelů chytrých telefonů je komunikace s ostatními lidmi, ať už jsou to přátelé, rodina nebo kolegové z práce. V tomto směru výrobci mobilních aplikací rozhodně nezahálí a je z čeho vybírat. Mobilní komunikátory, s nimiž Vás dnes seznámíme jsou dostupné nejenom pro operační systém Android, ale také iOS.

WhatsApp Messenger

Mezi oblíbené mobilní komunikátory rozhodně patří WhatsApp, který je dostupný bez poplatků. Zdarma nabízí hlasové i videohovory a podporuje skupinové chaty. Prostřednictvím této aplikace máte možnost odesílat a přijímat fotografie, dokumenty, nahrávky, ale také videa. Abyste mohli tento komunikátor používat, je zapotřebí ověřit vlastní telefonní číslo. Žádné další přihlašovací údaje nejsou vyžadovány. Příjemné je také to, že WhatsApp je dostupný na stolních počítačích pro systémy Windows a MacOS.

Viber spadá mezi mobilní komunikátory

Další povedenou aplikací je Viber s mnoha miliony uživatelů po celém světě. Obdoba aplikace WhatsApp Messenger, která neopomíná na statické a animované nálepky, předkládá veřejné diskuze a podporuje zprávy s délkou až sedm tisíc znaků. I díky tomu patří mezi oblíbené mobilní komunikátory optimalizované také pro tablety.

Facebook Messenger v odlehčené verzi

Jestliže využíváte plnohodnotnou aplikaci Facebook, pak Vaší pozornosti jistě neunikl další software spadající mezi populární mobilní komunikátory. Je to Facebook Messenger, který Vám umožní komunikovat s Vašimi přáteli na Facebooku a přináší řadu možností navíc. Můžete sdílet svou aktuální polohu, tvořit si zástupce na konverzace a za nic z toho nebudete platit. Nechybí ani multimediální část v podobě nálepek.

Ostatní mobilní komunikátory

Kromě výše zmíněných mobilních komunikátorů, které patří bezpochyby k těm nejznámějším, doplníme ještě několik dalších. Ty mají obvykle menší zastoupení uživatelů a mohou se týkat jen konkrétní platformy. Do tohoto seznamu patří například Telegram, Signal, Threema a Wire. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv komunikátory, přinesou Vám velice snadnou a rychlou cestu ke komunikaci s kýmkoliv na světě. Stačí Vám pouze připojení k internetu.

Publikováno: 05. 09. 2020

Kategorie: Aplikace

Autor: BohumilHrabal

Tagy: Facebook Messenger | mobilní komunikátor | mobilní komunikátory | Signal | Telegram | Viber | WhatsApp