Nabíjení mobilního telefonu a praktické tipy

Mobilní telefon je naším pracovním nástrojem, zábavní hračkou, ale i zdrojem nejrůznějších informací. Abychom jej mohli plnohodnotně využívat, musí být v daný okamžik v provozu. A to lze pouze tehdy, když je dostatečně nabitý. Proces nabíjení je tedy zásadní. Víte, jak vyzrát na nabíjení mobilního telefonu a co všechno byste měli vědět?

Správné nabíjení mobilního telefonu

Ještě, než přistoupíme k praktickým tipům, prozradíme si, jak vlastně vhodně nabíjet telefon. Určitě se zaměřte na to, abyste mobil nabíjeli za pomoci značkového příslušenství. Máte jistotu, že nic neshoří a vše bude pracovat tak, jak má. Ať už vlastníte iPhone 11, Samsung Galaxy S20 nebo jakýkoliv jiný telefon, vždy dané zařízení nabíjejte jen doporučeným, respektive maximálním nabíjecím proudem, aby nedošlo k jeho poškození.

Kapacitu akumulátoru může z dlouhodobého hlediska ovlivňovat například nabíjení mobilního telefonu v mrazu nebo naopak ve vysokých teplotách. Navíc, když na telefonu ještě pracujete.

Tipy na nabíjení mobilních telefonů

Jestliže chcete svůj mobilní telefon nabít rychleji nežli standardní nabíječkou, neváhejte si zakoupit tu s vyšším nabíjecím proudem. Avšak maximálním povoleným. Nabíjení uspíšíte také tím, když telefon po tuto dobu jednoduše vypnete, popřípadě přepnete do režimu Letadlo.

K nabíjení mobilního telefonu pochopitelně nemusíte využívat pouze klasických kabelových nabíječek, které jsou obvykle opatřeny příslušným konektorem, ať už je to Lighting, micro USB, USB-C nebo jiný. V poslední době je hojně rozšířené také bezdrátové nabíjení. Existuje přemíra nejrůznějších variant bezdrátových nabíječek. Jde o poměrně komfortní proces, na druhou stranu počítejte s většími ztrátami energie a s trochu pomalejším procesem nabíjení.

Mobilní telefon lze pak nabít i z jiného zařízení, jakým je například powerbanka. Pokud se na delší dobu vydáváte do přírody, kde budete odříznuti od civilizace, zajímavostí jsou solární nabíječky. I zde však platí jistá trpělivost při pomalém nabíjení mobilního telefonu. Důležité je tedy respektovat alespoň základní pravidla a mít povědomí o možnostech nabíjení.