Nejlepší aplikace pro Android Auto, které musíte mít

Aplikace Pro Android Auto

V autě se vám bude hodit spolehlivá navigace a na výběr máte hned z několika možností. Mezi nejoblíbenější aplikace pro Android Auto patří Waze a Google Mapy. Obě vás dovedou do cíle, ale každá má svá specifika.

Waze je známý svou komunitou uživatelů, kteří sdílí informace o dopravní situaci v reálném čase. Díky tomu vás Waze dokáže efektivně navigovat mimo zácpy a upozornit na policejní hlídky, nehody nebo překážky na silnici. Waze také umožňuje sdílet svou polohu s přáteli a rodinou, takže vždycky vědí, kde se nacházíte.

Google Mapy jsou komplexnější mapovou aplikací s detailnějšími mapami a spoustou užitečných funkcí. Nabízí navigaci pro auta, MHD i pěší, vyhledávání restaurací, obchodů a dalších podniků, a také Street View, díky kterému se můžete podívat na cíl vaší cesty ještě předtím, než k němu dorazíte. Google Mapy také umožňují stahovat mapy offline, což se hodí v místech bez internetového připojení.

Která aplikace je pro vás ta pravá? Pokud hledáte navigaci s aktuálními informacemi o dopravě a komunitními funkcemi, je Waze skvělou volbou. Pokud ale preferujete komplexnější mapovou aplikaci s detailnějšími mapami a spoustou funkcí, zvolte Google Mapy. Obě aplikace jsou dostupné zdarma v Obchodě Play a fungují s Android Auto.

Hudba: Spotify, YouTube Music, Deezer

V autě se bez muziky neobejdeme. Naštěstí je tu Android Auto, které nám umožňuje pouštět si oblíbené skladby i během jízdy, a to bezpečně a pohodlně. Stačí propojit telefon s autem a na displeji se vám zobrazí přehledné rozhraní s aplikacemi, které jsou optimalizované pro použití za volantem. Mezi nejoblíbenější aplikace pro poslech hudby v autě patří Spotify, YouTube Music a Deezer.

Spotify je stálice, která nabízí obrovskou knihovnu skladeb, podcastů a audioknih. Můžete si vybírat z milionů skladeb, vytvářet si vlastní playlisty nebo poslouchat doporučené playlisty podle vaší nálady. YouTube Music je další skvělou volbou, která těží z obrovské hudební a video knihovny YouTube. Kromě hudby zde najdete i videoklipy, živá vystoupení a remixy. Deezer je další z populárních streamovacích služeb, která nabízí širokou škálu funkcí, včetně offline poslechu, personalizovaných doporučení a exkluzivního obsahu.

Všechny tři aplikace jsou dostupné zdarma s omezenými funkcemi, nebo si můžete připlatit za prémiové předplatné, které vám odemkne všechny funkce, jako je poslech bez reklam, neomezené přeskakování skladeb a offline poslech. Ať už si vyberete kteroukoli z těchto aplikací, s Android Auto si užijete pohodlný a bezpečný poslech hudby i na cestách.

aplikace pro android auto

Podcasty: Spotify, Google Podcasts, Podcast Addict

Svět podcastů se vám otevře i ve vašem autě díky Android Auto. Ať už dáváte přednost Spotify, Google Podcasts nebo Podcast Addict, existuje aplikace pro vás.

Spotify, král streamování hudby, nabízí i rozsáhlou knihovnu podcastů. Procházet podcasty, vybírat epizody a ovládat přehrávání můžete hlasem i pomocí dotykové obrazovky.

Google Podcasts je skvělá volba pro minimalistické nadšence. Aplikace se snadno používá a nabízí personalizovaná doporučení.

Podcast Addict je komplexní aplikace pro opravdové fanoušky podcastů. Můžete si v ní spravovat odběry, stahovat epizody pro offline poslech a objevovat nové podcasty podle kategorií.

Ať už si vyberete jakoukoli aplikaci, podcasty vám zpříjemní dlouhé cesty a promění vaše auto v pojízdnou univerzitu.

Audioknihy: Audible, Audiotéka

Aplikace pro Android Auto proměnily způsob, jakým vnímáme zábavu na cestách. Mezi nejoblíbenější kategorie patří bezesporu audioknihy. Ať už řídíte do práce, nebo se vydáváte na dlouhou cestu, aplikace jako Audible a Audiotéka vám umožní užít si poutavé příběhy a zajímavé informace, aniž byste museli spustit oči ze silnice.

Obě platformy nabízejí rozsáhlé knihovny audioknih nejrůznějších žánrů, od napínavých thrillerů po poučné biografie. Aplikace pro Android Auto vám umožní snadno procházet dostupné tituly, vybírat si z doporučení a ovládat přehrávání hlasem. Díky intuitivnímu rozhraní se tak můžete soustředit na řízení, zatímco se ponoříte do světa příběhů.

Audible, vlastněný Amazonem, je největší platformou pro audioknihy na světě. Nabízí obrovský výběr titulů v češtině i angličtině, včetně bestsellerů, klasiků i nezávislých autorů. Audiotéka je zase silná v nabídce českých audioknih a podcastů. Nabízí také možnost předplatného, které vám zpřístupní stovky titulů za měsíční poplatek.

Ať už si vyberete Audible, Audiotéku nebo jinou aplikaci pro audioknihy, Android Auto vám umožní užít si je bezpečně a pohodlně i na cestách.

Aplikace pro Android Auto nám dávají svobodu - svobodu nechat telefon v kapse a přesto zůstat ve spojení, svobodu řídit bezpečně a zároveň se bavit.

Eliška Nováková

Zprávy: Google News, TuneIn Radio

Aplikace Google News pro Android Auto vám umožňuje zůstat v obraze s nejnovějšími zprávami i na cestách. Aplikace vám přečte nejnovější zprávy z vašich oblíbených zdrojů a nabízí personalizovaný výběr zpráv na základě vašich zájmů. Můžete si také uložit články k pozdějšímu přečtení nebo si je nechat přeložit do jiných jazyků.

aplikace pro android auto

Pro ty, kteří dávají přednost poslechu rádia, je tu aplikace TuneIn Radio. TuneIn Radio nabízí přístup k více než 100 000 rozhlasovým stanicím z celého světa, stejně jako k podcastům a živým sportovním přenosům. Aplikace má jednoduché a intuitivní rozhraní, které usnadňuje vyhledávání a poslech vašich oblíbených stanic.

Obě aplikace, Google News i TuneIn Radio, jsou skvělými společníky na cesty a umožňují vám zůstat v obraze a bavit se i za volantem.

Komunikace: WhatsApp, Messenger, Telegram

Android Auto se stará o to, abyste za volantem byli v bezpečí a mohli snadno komunikovat. Jak? Díky podpoře oblíbených aplikací jako WhatsApp, Messenger a Telegram. Není nic jednoduššího než nechat si přečíst příchozí zprávy nahlas a diktovat odpovědi, aniž byste museli spustit oči z vozovky.

Srovnání populárních aplikací pro Android Auto
Aplikace Navigace Hudba Zprávy Hovory
Google Maps Ano Ne Ano Ano
Waze Ano Ne Ano Ano
Spotify Ne Ano Ne Ano
Messenger Ne Ne Ano Ano

Stačí propojit váš telefon s autem a Android Auto se postará o zbytek. Na displeji vašeho auta uvidíte notifikace o příchozích zprávách. Pomocí hlasového ovládání Google Assistant můžete jednoduše diktovat odpovědi, aniž byste museli psát na klávesnici.

Ať už se potřebujete domluvit na schůzce, odpovědět na důležitý email nebo jen tak prohodit pár slov s přáteli, aplikace WhatsApp, Messenger a Telegram v Android Auto vám to umožní bezpečně a pohodlně.

Parkování: ParkMobile, EasyPark

V autě se vám bude hodit i aplikace pro parkování. Mezi nejoblíbenější patří ParkMobile a EasyPark. Obě fungují v mnoha městech po celém Česku i v zahraničí. Zaplatíte za parkování snadno a rychle přes telefon a nemusíte hledat drobné do automatu. Navíc si můžete nastavit upozornění, abyste nezapomněli včas prodloužit parkovací dobu.

Aplikace pro Android Auto vám usnadní život i na cestách. Díky nim můžete ovládat důležité funkce telefonu hlasem a mít tak volné ruce pro řízení.

aplikace pro android auto

Kromě parkování vám aplikace pro Android Auto pomohou s navigací, přehráváním hudby, telefonováním nebo poslechem zpráv. Stačí si jen vybrat ty, které vám budou nejvíce vyhovovat.

Dobíjení elektromobilů: PlugShare

PlugShare je aplikace, která je k dispozici i pro Android Auto, a je vaším nejlepším přítelem, pokud jde o nabíjení vašeho elektromobilu. S PlugShare už nikdy nebudete muset bloudit a hledat nabíjecí stanici. Tato aplikace vám poskytuje aktuální mapu nabíjecích stanic po celém světě. Ať už se chystáte na krátkou cestu po městě nebo na dlouhý výlet, PlugShare vám pomůže najít nejbližší nabíjecí stanici kompatibilní s vaším elektromobilem.

Aplikace nabízí filtry, které vám umožní vyhledávat stanice podle typu konektoru, nabíjecího výkonu, dostupnosti a dokonce i ceny. Můžete si také prohlížet recenze od ostatních uživatelů, abyste získali představu o spolehlivosti a kvalitě nabíjecí stanice. PlugShare také umožňuje naplánovat si trasu s ohledem na nabíjecí zastávky. Stačí zadat počáteční a cílový bod a aplikace vám navrhne optimální trasu s ohledem na dojezd vašeho elektromobilu a dostupnost nabíjecích stanic.

PlugShare pro Android Auto vám usnadňuje navigaci k vybrané nabíjecí stanici. Informace o nabíjecí stanici, jako je dostupnost, cena a typ konektoru, se zobrazí přímo na obrazovce vašeho auta. Díky integraci s Android Auto je PlugShare ideálním společníkem pro každého majitele elektromobilu.

Správa úkolů: Todoist, Microsoft To Do

S chytrým telefonem propojeným s vaším autem prostřednictvím Android Auto se vám otevírá svět produktivity i na cestách. Mezi neocenitelné pomocníky patří aplikace pro správu úkolů. Dvě populární volby, Todoist a Microsoft To Do, vám pomohou udržet si přehled o vašich povinnostech, ať už řídíte kamkoli.

Todoist si získal oblibu pro svou intuitivní platformu a širokou škálu funkcí. Vytvářejte si úkoly, nastavte jim priority, termíny a připomenutí. Díky integraci s Android Auto můžete přidávat úkoly hlasem, aniž byste spustili oči ze silnice. Stačí říct "Hej Google, přidej úkol do Todoistu: Nakoupit v obchodě." Todoist vám také umožňuje organizovat úkoly do projektů a sdílet je s ostatními, což z něj činí skvělý nástroj pro týmovou spolupráci.

Microsoft To Do je další skvělou volbou pro správu úkolů na cestách. Aplikace se synchronizuje s vaším účtem Microsoft, takže máte přístup ke svým úkolům z jakéhokoli zařízení. Stejně jako Todoist, i Microsoft To Do nabízí hlasové ovládání prostřednictvím Asistenta Google. Můžete snadno přidávat úkoly, nastavovat připomenutí a označovat je jako dokončené, aniž byste museli psát. Microsoft To Do se také integruje s dalšími aplikacemi od Microsoftu, jako je Outlook a Microsoft Teams, což z něj činí ideální volbu pro uživatele ekosystému Microsoft.

aplikace pro android auto

Ať už dáváte přednost Todoistu nebo Microsoft To Do, obě aplikace vám pomohou zefektivnit vaše pracovní postupy a udržet si přehled o vašich úkolech, i když jste na cestách. Vyzkoušejte je a zjistěte, která z nich lépe vyhovuje vašim potřebám.

Počasí: AccuWeather, The Weather Channel

Aplikace pro Android Auto pro předpověď počasí jsou nezbytné pro každého řidiče. Dvě nejoblíbenější aplikace jsou AccuWeather a The Weather Channel. Obě nabízejí přesné a podrobné informace o počasí v reálném čase, včetně teploty, srážek, rychlosti větru a dalších.

Aplikace AccuWeather pro Android Auto poskytuje minutové předpovědi pro vaši přesnou polohu. Můžete si také zobrazit hodinové a denní předpovědi pro následující dva týdny. Aplikace zobrazuje také varování před nepříznivým počasím, abyste byli vždy informováni o potenciálních hrozbách.

The Weather Channel pro Android Auto nabízí podobné funkce jako AccuWeather, ale s větším důrazem na vizuální prezentaci. Aplikace obsahuje interaktivní mapy s radarovými snímky, teplotami a dalšími informacemi o počasí. Můžete si také prohlížet videa s předpovědí počasí a novinkami o počasí.

Obě aplikace, AccuWeather i The Weather Channel, jsou k dispozici zdarma v obchodě Google Play. Jsou kompatibilní s většinou zařízení Android Auto a lze je snadno používat během jízdy. Díky hlasovému ovládání můžete snadno zkontrolovat předpověď počasí, aniž byste museli spustit oči ze silnice.

Při výběru aplikace pro předpověď počasí pro Android Auto je důležité zvážit vaše individuální potřeby a preference. Pokud hledáte aplikaci s podrobnými předpověďmi a varováními před nepříznivým počasím, AccuWeather je skvělou volbou. Pokud dáváte přednost vizuálně atraktivní aplikaci s interaktivními mapami a videi, The Weather Channel je lepší volbou.

Publikováno: 07. 07. 2024

Kategorie: Aplikace

Autor: BohumilHrabal

Tagy: aplikace pro android auto