Nordic Telecom je českým telekomunikačním operátorem

Mnozí uživatelé mobilních telefonů si myslí, že v České republice máme jen tři známé mobilní operátory, mezi nimiž je Vodafone, O2 Czech Republic a T-Mobile. Jenže, tomu tak úplně není. V roce 2017 vydražila společnost Nordic Telecom pásmo 3,7 GHz. Pyšní se i vlastními sítěmi 420 MHz. Právě v síti 3,7 GHz se pustila do budování 5G sítí.

Vznik operátora Nordic Telecom

Tato společnost vznikla v roce 2015. Už o dva roky později zakoupila dříve hodně známou firmu U:fon, a to prostřednictvím své investiční firmy Nordic Investors. Ufonovi vdechla nový život, vše reorganizovala a ve své podstatě rebrandovala právě na Nordic Telecom. Tento název vznikl přejmenováním Air Telecom.

Konkurence schopné mobilní produkty

Vzhledem k vývoji a růstu tohoto telekomunikačního operátora je celkem zřejmé, že o Nordic Telecom budeme slýchávat stále častěji. Stejně, jako tomu bylo třeba u BLESKmobil a podobných virtuálních operátorů. V tomto případě však na zcela jiné úrovni. I když je pravdou, že společnost při nabídce svých produktů využívá spolupráce s operátory T-Mobile a O2. Úzká spolupráce probíhá také s firmou CETIN.

Produktové portfolio tohoto relativního nováčka ve světě mobilních operátorů vypadá jasně a jednoduše. Jednu kategorii služeb tvoří mobilní volání a zároveň nechybí tarify pro pevné linky. Přidružený je pochopitelně internet, bez něhož se spousta z nás v dnešní době jenom stěží obejde.  A v případě operátora Nordic Telecom máme na mysli nejenom pevný internet, ale také ten mobilní.

S přihlédnutím k tomu, že je tento subjekt přímým konkurentem velkých českých operátorů je zřejmé, jakou další službu lze nalézt v jeho portfoliu. Je to pochopitelně televize. Abychom byli konkrétní, tak Nordic TV. Digitální televize neboli IP TV s řadou nejrůznějších vychytávek a doplňků.

Na závěr je vhodné ještě uvést, že Nordic Telecom cílí jak na běžnou, tak firemní klientelu. Nabízí profesionální podporu zákazníkům a také přehlednou klientskou samoobsluhu.

Publikováno: 25. 09. 2020

Kategorie: Operátoři

Autor: BohumilHrabal

Tagy: mobilní operátor | Nordic Investors | Nordic Telecom | operátor