O2 jako jeden z nejvýznamnějších českých operátorů

Operátor O2 patří mezi dlouhodobé stálice na tuzemském trhu. O velikosti svědčí fakt, že v jeho síti je provozováno více jak osm milionů mobilních a pevných linek. Historie tohoto operátora je datována rokem 1994, tehdy ještě známého pod názvem Eurotel. V roce 2006 pak došlo ke sloučení s Českým Telecomem a k přejmenování na Telefónica O2 Czech Republic. V současné době patří tato korporace do významné investiční skupiny PPF.

Důležité milníky v historii operátora

Kromě výše uvedených časových údajů společnost O2 pochopitelně zaznamenala spoustu dalších stejně, jako třeba společnost Vodafone. Tak třeba jako první přišla s provozem 3G sítí. V roce 2009 došlo kromě pokrytí Prahy a Brna k rozšíření i na jiná velká města ČR.

  • V roce 2008 nastalo sloučení ostatních firem z oboru a vytvoření názvu Telefónica O2 Business Solutions.
  • V roce 2011 bylo z názvu společnosti vypuštěno „O2“.
  • V roce 2013 získává skupina PPF podíl ve společnosti ve výši 66 %.
  • V roce 2014 došlo naopak k vypuštění slova Telefónica z názvu, takže změna na O2 Czech Republic.

Operátor O2 nabízí služeb více než dost

Hlavní skupinu zákazníků této společnost tvoří běžní lidé. Dalšími velkými odnožemi jsou i podnikatelé, firmy a veřejná správa. Těm všem jsou poskytovány mobilní služby v rámci nejrůznějších tarifů, ale také předplacených karet. Dále je to poskytování internetu, jak toho mobilního, tak toho pevného. Stejně jako ostatní operátoři, také tento nabízí svým zákazníkům možnost zvýhodněných cen mobilních telefonů a ostatních zařízení ve spojení s využíváním určitých služeb.

Tato úspěšná společnost je mimo jiné proslavená ještě jednou nabídkou, jíž je O2 TV. Digitální televize nabývající nejrůznějších podob, kterou si může uživatel z pohledu programů přizpůsobit vlastním potřebám. Dle průzkumů jde o nejsledovanější digitální televizi přes internet v České republice. Tento velký a známý operátor má svým zákazníkům zkrátka hodně co nabídnout. Přesvědčte se sami.

Publikováno: 11. 09. 2020

Kategorie: Operátoři

Autor: BohumilHrabal

Tagy: O2 | O2 Czech Republic | O2 TV | operátor O2 | Telefónica O2 Czech Republic