Odolné telefony pro náročné zákazníky a pracanty

Každý z nás má trochu jiné požadavky na mobilní telefon. Někdo chce nejnovější model Samsung Galaxy S20, jiný dá přednost nějakému lowendu, s níž bude maximálně spokojen. Pak jsou tu ale tací, kteří se pohybují v prašném prostředí, na stavbách a jejich nároky jsou tak naprosto zřejmé. Odolnost na první místě. Právě proto se řada výrobců zaměřuje na odolné telefony. Ty jsou mnohdy označovány, jako outdoorové, což je s přihlédnutím k jejich vzhledu naprosto logické.

Čím vynikají odolné telefony?

Název této kategorie mobilních telefonů je jasný a výstižný. Odolné telefony mají především zvýšenou ochranu proti mechanickému poškození. Na mnoha modelech je to zcela patrné. Pogumovaná záda, rohy, důmyslné krytí tlačítek a otvorů. Výsledkem je pak trochu robustnější, avšak o to odolnější mobilní telefon.

Odolné telefony vynikají hlavně tou správnou certifikací IP. Jde o stupeň krytí charakterizující odolnost takového modelu. Ideální volbou je minimální krytí IP67, které vnitřní útroby telefonu ochrání před vniknutím prachu a zároveň vodou při ponoření do jednoho metru na dobu třiceti minut. Pokud chcete toto ponoření posunout ještě dál, pak vítězí odolné telefony s krytím IP68.

Outdoorový telefon Vás o nic neochudí

Jestliže si myslíte, že odolné telefony představují spíše obrněné tanky, možná máte v něčem pravdu. Na druhou stranu Vás neochudí o nic, čím jsou vybaveny ostatní běžné modely. O funkce NFC, Dual SIM, čtečku otisku prstů nebo podporu LTE. Ovládání a vše ostatní je naprosto shodné. Odlišný je pouze outdoorový vzhled a robustní konstrukce.

Pokud uvažujete o tom, že právě tyto telefony se Vám hodí k vykonávání nejrůznějších činností, přinášíme Vám několik tipů na výrobce. Ti se takovou technikou zabývají a na trhu mají odpovídající modely v tomto provedení – Aligator, CAT, Cubot, Land Rover, Ulefone, BlackView a MaxCom.

Extrémní odolnost u mobilního telefonu je někdy zapotřebí a současná produktová nabídka na trhu dokáže plnohodnotně pokrýt i tento segment.

Publikováno: 17. 09. 2020

Kategorie: Telefony

Autor: BohumilHrabal

Tagy: Aligator | CAT | Cubot | IP68 | odolné telefony | odolný telefon | outdoorový telefon