Ohebné mobilní telefony přibývají jeden po druhém

Na chytré dotykové telefony jsme zvyklí už nějakou tu dobu. Jejich vývoj jde bezpochyby nezadržitelně kupředu. Jeden by si řekl, že už není co vymýšlet, ale opak je v tomto směru pravdou. Na mysli máme telefony budoucnosti, jinak označované jako skládací. Jsou to ohebné mobilní telefony, kterým v tomto článku budeme věnovat více pozornosti.

Ohebné mobilní telefony a jejich provedení

Pravdou je, že výrobci těchto mobilních telefonů přišli hned s několika technickými variantami vyhotovení. Jedním ze způsobů otevírání je například klasické véčko. Ohebné mobily ale mohou mít podobu i jednoho velkého displeje s jedním ohybem. Výjimkou nejsou ani dva ohyby, díky nimž docílíte větší zobrazovací plochy, avšak na úkor větší tloušťky ve složeném stavu.

Nejznámější ohebné mobily

Jestliže Vám jde o to, jaké ohebné mobilní telefony jsou nejpopulárnější, možná bychom měli začít jejich zrodem. Mezi premianty na trhu se určitě ukázala Motorola Razr. Ano pověstné véčko, jemuž se dostalo otevírací dotykové obrazovky. Dnes už má pochopitelně svého následovníka. Jeho velkým konkurentem je například Samsung Galaxy Z Flip.

Právě ve stáji této značky se nachází i další nejznámější ohebný telefon, kterým je Samsung Galaxy Fold. Také tento model se dočkal svého úspěšného pokračování. Jestliže Vám bude jeho úhlopříčka 7,3“ malá, nabízí se 8“ řešení v podání Huawei Mate X. Kromě těchto zmíněných na trhu pochopitelně přibývají i jiné ohebné telefony.

Výhody a nevýhody ohebných telefonů

Mezi jasné klady patří rozhodně možnost získat velkou zobrazovací plochu. Na druhou stranu, většinu běžných věcí můžete vyřídit na menším displeji v zavřeném stavu. Ohebné mobilní telefony však stále představují finančně nákladný segment. Skládací telefony cenou mnohdy předčí i prémiové modely známých značek. Také z pohledu výdrže ohýbaného displeje vznikají nejrůznější otázky. Je však pravdou, že technologie a vývoj jdou neustále kupředu, takže jsou odstraňovány prvotní neduhy a kvalita se posouvá stále výše. Uvidíme, s čím nás ohebné mobilní telefony ještě překvapí.