OnePlus Nord celkem úspěšně válcuje střední třídu

Značka OnePlus patří mezi ty čínské, které si však vydobyly patřičné místo na trhu. Firma založená v roce 2013 vypustila řadu oblíbených modelů. Ty jsou spojeny se systémem Oxygen OS a Hydrogen OS. Mezi nimi si objevil také model OnePlus Nord. Ten je mnohými označován, jako zabiják střední třídy, protože v tomto směru má rozhodně co nabídnout.

Jednoduchost spojená s elegancí

Společnost OnePlus už delší dobu cílí na nenáročný, avšak dostatečně elegantní vzhled, což se u tohoto modelu opět podařilo. Skleněná záda Gorilla Glass 5, nenápadná šedá i extravagantní modrá a velice přijatelné rozměry související s úhlopříčkou o velikosti 6,44“. Je to 158,3 x 73,3 x 8,2 mm s hmotností 184 g. To je samozřejmě podstatně méně, než nabízí třeba skládací mobily jako Samsung Galaxa Z Fold 2.

Doménou je již zmiňovaný displej pyšnící se frekvencí 90 Hz. Full HD+ displej s rozlišením 2 400 x 1 080 pixelů a plocha Fluid AMOLED dokáží opravdové divy, takže radost pohledět.

Výhody a nevýhody OnePlus Nord

OnePlus Nord je dobyvatelem střední třídy, to znamená, že v sobě ukrývá jak klady, tak jisté zápory. Mezi výhody vedle displeje patří velice slušná výbava, podpora 5G a rychlá čtečka otisku prstů zabudovaná přímo v displeji. Na druhou stranu nepřijdete o odemykání obličejem. S designem a kvalitními reproduktory souvisí i prvotřídní fotografická nabídka. Hlavní fotoaparát 48 Mpx, širokoúhlý snímač 8 Mpx, snímač s detekcí hloubky 5 Mpx a makro kamera 2 Mpx.

Je ale pravdou, že OnePlus Nord může i něčím odradit, to už je individuální záležitostí. Je to třeba absence 3,5 mm konektoru a nevýraznou odolností. Pokud jste zvyklí nabíjet mobily bezdrátově, v případě modelu OnePlus Nord na to rovnou zapomeňte. Bez slotu pro paměťovou kartu je třeba také zainvestovat do vyššího interního uložiště, které už se může prodražit. Tak co, oslovil OnePlus Nord také Vás?

Publikováno: 18. 09. 2020

Kategorie: Telefony

Autor: BohumilHrabal

Tagy: Gorilla Glass 5 | mobilní telefon | OnePlus | OnePlus Nord | telefon OnePlus Nord