Přenos čísla k jinému operátorovi není složitý proces

V dřívějších dobách si člověk pořídil telefonní číslo u jednoho mobilního operátora a když chtěl přejít k jinému, musel automaticky měnit i své číslo. Takovým časům už pochopitelně odzvonilo a dnes lze všechno udělat zcela jinak. Funguje totiž tzv. přenos čísla, v rámci něhož můžete přejít od jednoho operátora k tomu druhému.

Přenos čísla od A až do Z

Proces přenosu je velice obdobný u všech tří hlavních mobilních operátorů v zemi. Ať už jde o O2 Czech Republic, Vodafone nebo T-Mobile. Scénář je až na nějaké drobné detaily v podstatě totožný. Vše začíná tím, že požádáte svého současného operátora o OKU kód, což je přenosný kód. O ten lze mnohdy žádat prostřednictvím dané samoobsluhy.

Tento kód budete nahlašovat u nového operátora, s nímž mimo jiné naplánujete také datum pro přenos čísla. V konkrétní den je pak nutný pouze jediný úkon. Prohodíte původní SIM kartu za SIM kartou nového operátora. Tím je vše dokončeno. Budete mít stále stejné telefonní číslo jen s tím rozdílem, že budete využívat služeb a cenových podmínek jiného mobilního operátora.

Za přenos nic neplatíte

Přenos mobilního čísla je u všech tuzemských operátorů zcela zdarma. Doplatit musíte maximálně provolanou útratu. Když máte s původním operátorem uzavřenou smlouvu na dobu určitou, mohou v rámci jejího přerušení vzniknout nějaké vícenáklady, ale to je individuální záležitost. Samotný přenos čísla je zkrátka zdarma.

Co se týče doby přenosu, je to opět hodně individuální. Samotné datum přenosu si stanovíte s operátorem, ale obvykle to bývá v řádu několika pracovních dnů. Konkrétní přenos čísla je pak realizován v nočních hodinách. Mezi půlnocí a ránem. To znamená, že po probuzení stačí jen prohodit SIM karty a můžete fungovat směle dál.

Jestliže tedy nejste spokojeni se službami svého současného mobilního operátora Vodafone či jiného, potom Vám s největší pravděpodobností nebrání nic v odchodu ke konkurenci. Jak vidíte, vše je velice snadné.

Publikováno: 25. 09. 2020

Kategorie: Operátoři

Autor: BohumilHrabal

Tagy: mobilní operátor | operátor | přenos čísla | přenos mobilního čísla