Samsung S21 přichází s velice originálním designem

Na trhu je přemíra mobilních telefonů, které mají dlouhou podporu a jsou něčím zajímavé. Typickým příkladem je Google Pixel 5. My Vás ovšem seznámíme s modelem pocházejícím z trochu jiné stáje. Je to Samsung S21. Ten se řadí do skupiny ostatních legendárních modelů této značky. Mobilní telefon zaujme nejenom svým vzhledem, ale také patřičným výkonem.

  • Dostupné jsou tři odlišné modely.
  • Ten nejvyšší podporuje S Pen.
  • Telefony obsahují procesor Qualcomm Snapdragon 888.

Odlišná velikost jednotlivých modelů

Nejprve si pojďme telefon představit z pohledu velikosti. Na trh byly uvedeny tři verze Samsung S21, které se odlišují především svými rozměry a tím pádem oslovují odlišnou cílovou skupinou zákazníků. Z níže uvedené tabulky poznáte hlavní rozdíly.

ParametryS21 5GS21+ 5GS21 Ultra 5G
Úhlopříčka6,2“6,7“6,8“
Výška151,7 mm161,5 mm165,1 mm
Šířka71,2 mm75,6 mm75,6 mm
Hloubka7,9 mm7,8 mm8,9 mm
Rozdíly mezi všemi modely řady Samsung S21.

Rozdílné velikosti vypovídají mimo jiné o tom, že telefony se liší i svou hmotností, která začíná na 171 g a končí na 229 g.

Přednosti Samsung S21

Ve prospěch tohoto mobilního telefonu hovoří bezpochyby velice propracovaný vzhled fotoaparátu. Když vsadíte na nejvyšší řadu Ultra 5G, pak jistě oceníte pokročilejší nastavení fotoaparátu. K dispozici navíc budete mít hlavní snímač s parametrem 108 MPx. Nechybí mu ani laserový autofocus. Příjemná je také podpora S Pen, která u klasických telefonů značky Samsung nikdy nebyla.

V rámci mobilních telefonů Samsung S21 je třeba vypíchnout i řadu ostatních věcí. Mezi přednosti patří například displej Dynamic AMOLED 2X s podporou HDR10+. Na displej s obnovovací frekvencí až 120 Hz se dívá jistě příjemně. Za důležité lze považovat i rychlejší nabíjení 25 W, popřípadě to bezdrátové 15 W. Vedle všestranné konektivy jasně vede fotografická výbava čítající tři, potažmo čtyři snímače. Je tedy logické, že produkt Samsung S21 je mobilním telefonem určeným pro náročnější uživatele.