Shazam je rychlou a praktickou hudební nápovědou

Každý den slýcháme přemíru nejrůznějších písní, ať už je to z rádia, televize či kdekoliv jinde. Je pravdou, že spoustu z nich lze jenom velice stěží rozpoznat. A právě aktuálně hraná skladba by se Vám tolik líbila a rádi byste si ji pustili opakovaně. Pokud k takovým situacím dochází, nezoufejte a jednoduše využijte praktického mobilního pomocníka. Nainstalujte si do chytrého telefonu aplikaci Shazam, která je pro mnohé stejně důležitá, jako třeba oblíbená sociální síť Instagram.

Jak šel čas s aplikací Shazam

Spousta uživatelů mobilních telefonů tuto aplikaci asi bude znát. Vždyť název Shazam se objevuje už poměrně dlouhou řádku let. V roce 1999 byla tato aplikace naprogramována stejnojmennou společností Shazam Encore. Nyní je její popularita možná ještě větší díky tomu, že ji v roce 2018 zakoupila americká společnost Apple.

Za službou Shazam se skrývá velice praktický pomocník při hledání hudby. Aplikaci stačí spustit a ta začne poslouchat zvuky kolem, včetně reprodukované hudby. Na základě nastavených algoritmů pak dochází k hledání a ověřování konkrétního interpreta. Výsledky rozpoznávání jsou vskutku dobré, takže během několika vteřin na obrazovce mobilního telefonu vidíte, jaká skupina právě hraje, včetně názvu písně.

Co všechno aplikace umí?

Výše popisované je ve své podstatě stěžejní funkcí aplikace Shazam. Ta kromě jiného nabízí i knihovnu skladeb, které jste někdy vyhledávali. Řadit je můžete například podle interpretů nebo toho, kdy jste je hledali. Nechybí ani oblíbené žebříčky právě populárních skladeb z různých míst světa.

Díky tomu, že tuto aplikaci koupila společnost Apple, posunula její možnosti zase o kousek dál. A to třeba v kombinaci s Apple Music, kde si můžete poslechnout nejenom úryvek nalezené písně, ale uslyšíte ji rovnou celou. Seznamy Shazam si pochopitelně lze ukládat na iCloud. Zmínka o Apple však neznamená, že tato aplikace není dostupná ani na druhé mobilní platformě, kterou je Android. Takže, když nevíte, Shazam Vám pomůže.

Publikováno: 25. 09. 2020

Kategorie: Aplikace

Autor: BohumilHrabal

Tagy: aplikace Shazam | mobilní aplikace | mobilní aplikace Shazam | Shazam | Shazam Encore