T-Mobile spadá do skupiny velkých tuzemských operátorů

V Česku máme tři hlavní mobilní operáty, mezi které patří Vodafone, O2 Czech Republic a v neposlední řadě také T-Mobile. A právě třetímu jmenovanému se budeme věnovat více. Mnozí si to možná už ani nepamatují, ale historie tohoto mobilního operátora je spojena s názvem Paegas. To se psal rok 1996. Zakladatelem byly České Radiokomunikace ve spojení s Deutsche Telekom, pod níž T-Mobile v současnosti patří.

Jen tak mimochodem, tento název nemusíte postřehnout pouze v České republice, jak by si mohl, kdo myslet. Značka je z pohledu mobilních služeb známá i v zahraničí. Je to například Nizozemsko, Polsko, Rakousko, Severní Makedonie nebo Spojené státy americké.

Důležité události společnosti T-Mobile

Každý ze současných mobilních operátorů slavil jisté úspěchy a jejich historie je provázena určitými milníky. To samé platí také pro T-Mobile. Třeba to, že název Paegas byl používán až do roku 2002.

  • V roce 2005 měla společnost nejvíce aktivních zákazníků.
  • V roce 2009 se T-Mobile stal druhým největším poskytovatelem ADSL služeb.
  • V roce 2014 se Deutsche Tekekom stala stoprocentním vlastníkem.

Od volání až po televizi

Všichni uživatelé operátora T-Mobile jistě vědí, jak bohaté portfolio služeb nabízí. A ti, kteří to nevědí, těm to nyní prozradíme. Operátor předkládá komplexní služby. Jsou to hlasové v podání nejrůznějších tarifů, ale i předplacených karet. Výjimkou není ani roaming. Dále je to internet v mobilu, tabletu či na doma. Ani T-Mobile oproti konkurenčním operátorům nezahálí ohledně nabídky digitální televize. Typickým příkladem je služba s názvem T-Mobile TV GO. Dále jsou to různá zařízení od chytrých telefonů, přes hodinky, až po notebooky.

Kapitolou samou o sobě je Magenta 1, což je služba nabízející výhodné ceny. Čím více si toho do jednoho balíčku zakomponujete, tím lákavějších cenových podmínek docílíte. S programem Magenta 1 lze získat například mobilní data navíc nebo slevy ve výši až 20 % z telefonních hovorů.

Publikováno: 12. 09. 2020

Kategorie: Operátoři

Autor: BohumilHrabal

Tagy: operátor T-Mobile | Paegas | T-Mobile | T-Mobile TV GO