Výdrž baterie u telefonu můžete snadno prodloužit

Každý mobilní telefon disponuje odlišně velkou kapacitou baterie. Pokud si chcete dopřát pořádnou „žiletku“ může být kapacita kolem 3 000 mAh, u robustnějších a větších modelů zase přes 5 000 mAh (OnePlus Nord má 4 115 mAh). Rozdíly ve výdrži na jedno nabití jsou pak jasně zřejmé. Ať už máte ale mobilní telefon jakéhokoliv typu a jakýkoliv akumulátor, výdrž baterie můžete ještě trochu prodloužit. Musíte pouze vědět, jak na to.

Začněte od displeje

Kde jinde začít než od energeticky nejnáročnějšího článku. A tím je displej mobilního telefonu. Snažte se na něm upravit jas podle prostředí, ve kterém se nacházíte. Právě jeho intenzita může být nepříjemná nejenom pro oči, ale i celkovou výdrž baterie. Pokud Vám to systém umožní, odbourejte i nějaké grafické prvky a animace. Ty patří také k patřičným žroutům energie.

Používejte jen potřebné funkce telefonu

Někdo má mobilní telefon pouze na volání, druhý na stahování a přehrávání hudby, jiný také na placení obchodě. V tomto směru lze poradit jediné. Výdrž baterie prodloužíte tím, že vypnete funkce, které jednoduše nepotřebujete. Pro jednoho to bude Bluetooth, pro jiného zase NFC nebo dokonce Wi-Fi. Věřte či ne, ale i tím lze ušetřit energii.

Výdrž baterie ovlivňují i aplikace

Když už stáhnete nějaké externí aplikace, vybírejte si ty, které jsou energeticky méně náročné. U chytrých telefonů zapomeňte na jejich zavírání. Následné otevření je totiž náročnější, než kdyby běžely na pozadí. Nehledě na to, že se Vám rychleji spustí. Vyplatí se zamyslet také nad tím, jak jednotlivé aplikace pracují. Výdrž baterie určitě prodloužíte v okamžiku, kdy například zakážete vybraným aplikacím aktualizace na pozadí. Pokud vyladíte synchronizační procesy k dokonalosti, pak získáte další energii navíc.

A pokud patříte mezi hodně aktivní uživatele mobilních telefonů a nedaří se Vám výše uvedené tipy v patřičné míře zrealizovat, investujte do powerbanky s odpovídající kapacitou. Z ní můžete mobil nabít kdykoliv a kdekoliv.

Publikováno: 22. 09. 2020

Kategorie: Telefony

Autor: BohumilHrabal

Tagy: akumulátor | akumulátor do mobilu | baterie | baterie do telefonu | výdrž baterie