Xiaomi Mi 10 5G patří mezi výkonné mobilní telefony

Výkonných telefonů na trhu neustále přibývá a nutno podotknout, že nejde pouze o známé značky, mezi které patří třeba iPhone nebo Samsung. Také mezi čínskými výrobci se dmou pýchou vybrané modely. My se v tomto článku zaměříme na mobilní telefon Xiaomi Mi 10 5G.

Eleganci Xiaomi Mi 10 5G rozhodně nezapře

Na první pohled připomíná tento model skutečně prémiový telefon, čemuž tak opravdu je. Zaoblený displej o velikosti 6,67“ je v provedení AMOLED. Nabízí vynikající zobrazení a rozlišení 2 340 x 1 080 pixelů. Samozřejmostí je frekvence 90 Hz, takže jakákoliv práce a multimédia budou skutečnou zábavou.

Také jeho rozměry jsou jistě padnoucí do ruky. Velikost 162,5 x 74,8 x 9 mm ve spojení s hmotností 208 g zapříčiní, že o telefonu nebudete ani vědět. Do jiného světa Vás však nepřenese jenom samotný displej a design Xiaomi Mi 10 5G.

Prvotřídní výkon je k nezaplacení

Těšit se lze i na hrací výkon mobilního telefonu. Osmijádrový procesor, frekvence 2,84 GHz a operační paměť o velikosti 8 GB. To je výbava pro náročné. O tom vypovídají i samotné fotoaparáty. Ten hlavní dosahuje rozlišení 108 MPx, širokoúhlý má rozlišení 13 Mpx a ten přední 20 Mpx. S naprostou jistotou si budete moci pořídit 8K video. A co dalšího je třeba vedle čtyřnásobného fotoaparátu vypíchnout?

Přednosti telefonu Xiaomi

Mnohé uživatele jistě potěší bezdrátové nabíjení spojené se standardem Qi. Dále je to možnost odemykání telefonu prostřednictvím Face ID. Nechybí ale ani zabezpečení za pomoci čtečky prstů. Xiaomi Mi 10 5G má přesný GPS modul, NFC a mnohé další funkce. Vedle podpory 4G je z názvu tohoto modelu celkem patrné, že lze očekávat také podporu 5G sítí.

Tento model, to je takový pomyslný čínský král s příjemnou kapacitou baterie 4 780 mAh, se kterým můžete náležitě okusit svět mobilního operačního systému Android. A to na vlastní kůži.

Publikováno: 20. 09. 2020

Kategorie: Telefony

Autor: BohumilHrabal

Tagy: mobilní telefon Xiaomi | Xiaomi | Xiaomi Mi 10 | Xiaomi Mi 10 5G