Vodafone je druhý největší mobilní operátor světa

Společnost Vodafone je jedním ze tří velkých mobilních operátorů v České republice. Ve světě dokonce zaujímá druhou příčku z pohledu velikosti. V rámci celé skupiny jde o více jak 650 milionů spokojených zákazníků ve 28 zemích světa.

Historie společnosti Vodafone

A jak šel čas právě se společností Vodafone? Historie této britské firmy se začala psát už v roce 1983, kdy získala mobilní licenci. První vnitrostátní hovor byl uskutečněn o dva roky poté. Pokud jde o mezinárodní volání v této síti, proběhlo v roce 1991. Netrvalo to ani tři roky a Vodafone se mohl pyšnit svou první SMS zprávou.

Příchod operátora do České republiky

Na český trh vstoupil prostřednictvím tehdy známého mobilního operátora Oskar Mobil. Akvizice proběhla v roce 2006 a od té doby si buduje silné postavení na tuzemském trhu. K tomu mu samozřejmě napomáhá členství v rámci skupiny Vodafone Group.

Vodafone aktuálně pokrývá až 99 % populace, a to jak z pohledu mobilní sítě, tak pevného internetu. Právě tato mobilní síť je využívána více jak padesátkou virtuálních operátorů. Mezi ty nejznámější patří určitě SAZKA mobil, LAMA mobil, COOP mobil, Oskarta a mnohé další.

Služby mobilního operátora Vodafone

Tento mobilní operátor cílí na komplexnost svých služeb. To dokazuje produktová nabídka, ve které objevíte nejenom tarify pro mobilní telefony, ale také internet v mobilu a doma, televizi a prodej samotných telefonů a přidružených zařízení.

Výjimkou pochopitelně není ani maximální podpora zákazníka, čehož je dosaženo za pomoci centra péče o klienty a díky samoobsluze. Ta internetová stejně jako ta mobilní nesou název Můj Vodafone, kde mohou všichni uživatelé najít přehledné informace o využívaných službách.

Tento operátor se z pohledu vzhledu ladí do červených barev a přínosný je také jinak, a to prostřednictvím své nadace. Ta zaštiťovala projekty jako Záchranka, AiQuit, Echo, Deaf Travel a mnohé další. Ne nadarmo patří ke špičce na českém, potažmo celosvětovém trhu.

Publikováno: 09. 09. 2020

Kategorie: Operátoři

Autor: BohumilHrabal

Tagy: operátor Vodafone | Oskarta | Vodafone | Vodafone Group